Rádi bychom tímto připomněli informaci z Nadace policistů a hasičů, jejímž spoluzakladatelem a jedním z pilířů je NOS PČR, která zazněla také na jednání v minulém týdnu. Při něm připomněl ředitel PhDr. Vladimír Šutera, CSc. skutečnost, že z důvodu dobré finanční kondice, mohla nadace rozšířit druhy finanční výpomoci rodinám aktivních policistů a hasičů, které se dostaly do tíživé finanční situace z důvodů nutných neplánovaných výdajů na léčení, kompenzační pomůcky. Bližší informace jsou převzaty z podmínek podání žádosti o finanční výpomoc.
Po patnáctiletém působení a finanční stabilitě nadace – od ledna 2018, mimo již zavedené pomoci, pomáhá dle schváleného statutu sloužícím policistům a hasičům případně jejich rodinám k překlenutí nepředpokládané tíživé situace, vzniklé ze zdravotních, či sociálních příčin nebo v důsledku živelné katastrofy. — V praxi to znamená, že např. při živelné katastrofě — záplavě, požáru bude zničen dům nebo dojde k těžké a nepředpokládané nemoci policisty, hasiče nebo jeho dítěte, může nadace, po vyhodnocení situace, poskytnout potřebnou pomoc.
Podmínky řádného postupu žádosti.
- Žadatel vypracuje vlastní žádost.
- Žádost musí být doložena aktuální a podrobnou lékařskou zprávou nemocného.
- Žádost předloží žadatel přímému nadřízenému. Ten ověří předložené údaje, doplní je délkou služby, služebním zařazením žadatele a vyjádří svůj souhlas.
- Přímý nadřízený žadatele pošle — elektronicky či písemně — prověřenou a doporučenou žádost řediteli nadace k realizaci. ‘Žádost v konečné fázi hodnotí správní rada nadace.
Milan Synek, první místopředseda NOS PČR